Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zaproszenie

Utworzono dnia 09.01.2018

Z okazji DNIA BABCI I DNIA DZIADKA

serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków

na wyjątkową uroczystość przygotowaną przez dzieci,

która odbędzie się 22.01.2018r. o godz. 12:00

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu.

czytaj dalej na temat: Zaproszenie

Ferie zimowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu

Utworzono dnia 09.01.2018

Ferie zimowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu

15.01 (poniedziałek) godz. 15.00 – zajęcia plastyczne związane z tematyką zimową, krzyżówki, gry planszowe, karaoke

17.01 (środa) godz. 15.00 – pogadanka na temat „Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w wirtualnym świecie”

18.01 (czwartek) godz. 15.00 – zajęcia literacko-plastyczne „Bałwankowa Kraina”, zimowe zgadywanki, śnieżne kolorowanki

19.01 (piątek) godz. 15.30 – zajęcia plastyczne wykonanie laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, czytanie wierszy, redagowanie życzeń.

czytaj dalej na temat: Ferie zimowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu

Poświąteczne spotkanie z seniorami

Utworzono dnia 02.01.2018

Dnia 28 grudnia 2017 roku (czwartek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie kolędowe z seniorami, podczas którego uczestnicy wymieniali poglądy na temat zwyczajów i obrzędow Swiąt Bożego Narodzenia. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, któremu towarzyszył wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

czytaj dalej na temat: Poświąteczne spotkanie z seniorami

Życzenia

Utworzono dnia 18.12.2017

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim czytelnikom składamy życzenia:

dużo zdrowia, spokoju, radości,

Spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

oraz Wszelkich łask Bożych od Dzieciątka Jezus

a Nowy Rok niech będzie lepszy niż ten, który właśnie przemija.

Życzy Dyrektor wraz z pracownikami

Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu

czytaj dalej na temat: Życzenia

Ogłoszenie

Utworzono dnia 18.12.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

dnia 22.12 2017 r.(piątek) będzie nieczynna

 

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Podziękowanie Prezydenta RP dla biblioteki w Chociwlu

Utworzono dnia 18.12.2017

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podziękowanie za udział w akcji Narodowego Czytania, a także pozycję książkową pt. Wesele, Stanisława Wyspiańskiego, która była lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Podarowany wolumen wraz z podziękowaniem- dedykacją od Pary Prezydenckiej na pewno w roku 2018 zasili nasz inwentarz.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie Prezydenta RP dla biblioteki w Chociwlu

Spotkanie z dziećmi

Utworzono dnia 14.12.2017

Dnia 13 grudnia (środa) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci związane z ozdobami świątecznymi. Na początku spotkania dzieci robiły łańcuch z kokardek oraz kółka z papieru kolorowego. Następnie uczestnicy własnoręcznie robili kartki świąteczne według swoich własnych upodobań. Całe spotkanie odbyło się przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Bardzo dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z dziećmi

Spotkanie z seniorami

Utworzono dnia 14.12.2017

Dnia 12 grudnia (wtorek) 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie dla seniorów pt. „Zatrzymaj chwilę obiektywem”. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom zasady podstawowej fotografii, wskazanie rad, jak pozować do zdjęć oraz jak robić dobre zdjęcia aparatem, czy telefonem. Zdjęcia służą na odtwarzaniu sobie wspomnień z przeszłości, przywołaniu dobrych wspomnień, dlatego tak ważne, jest aby każdy miał taką pamiątkę w swoim życiu. Niespodzianką podczas spotkania była sesja zdjęciowa uczestniczek, która sprawiła, że można się świetnie bawić, a przy tym mieć trwałą pamiątkę. W trakcie tego spotkania odbyły się także zajęcia plastyczne, podczas których panie robiły kartki świąteczne, przepiękne stroiki z żywej choinki oraz ozdabiały bombki styropianowe cekinami, wstążkami czy koralikami. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna i świąteczna atmosfera.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z seniorami

Teatr TAK

Utworzono dnia 08.12.2017

Dnia 05.12.2017r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedził Teatr TAK. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wzięły udział w przedstawieniu pt. „ Co się stało z Mikołajem?”. W trakcie spektaklu poznaliśmy historię skrzata Bąbelka, który wybrał się w daleką podróż, w celu odszukania Mikołaja. Po zaprzęgnięciu Rudolfa wyruszył w kierunku Arizony, gdzie spotkał Kowboja – oszusta. Następnie odwiedził Afrykę, w której poznał kolegę Tamtamu i wykonał z nim świąteczny taniec, jednak Mikołaja nadal nie odnalazł. Bąbel postanowił wybrać się do świata bajek, gdzie czekał na niego nieszczęśliwy troll Trollo, który ofiarował mu flakonik z podejrzanym syropem. Nie wiedział już, gdzie szukać pomocy. Udał się do czarnoksiężnika, który posiadał magiczne skarpety z zagadkami. Z pomocą dzieci wszystko skończyło się pomyślnie. Dzięki wspólnym śpiewom oraz zabawom udało się szczęśliwie odnaleźć Mikołaja, który został uwięziony w kominie.

czytaj dalej na temat: Teatr TAK

Ogłoszenie

Utworzono dnia 05.12.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza chętne dzieci na zajęcia plastyczne

związane z ozdobami bożonarodzeniowymi

dnia 13 grudnia w środę o godz. 15.30

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zajęcia w Kani

Utworzono dnia 05.12.2017

W dniu 17 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej filia w Kani odbyło się spotkanie zorganizowane w celu popularyzacji książek otrzymanych przez wydawnictwo Agora I Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach akcji „Paczka literacka”. Zajęcia odbyły się na podstawie książki pt. ”Zdrowy apetyt”. Uczestnicy dysponowali wszechstronną wiedzą na temat zdrowego odżywiania, związku z czym odbyła się gorliwa dyskusja. Dużą uwagę zwrócili uczestnicy na problem z cerą u nastolatków. Z pozycji książkowej dowiedzieli się, że problem można wyeliminować odpowiednio zbilansowaną dietą. Po dyskusji i zaspokojeniu swojej ciekawości, dzieci wykonały rysunek na temat „Zdrowa żywność”. Po pracy dzieci poczęstowały się frytkami zrobionymi według przepisu z książki pt.” Zdrowy apetyt”. Niektórym uczestnikom bardzo posmakowały.

czytaj dalej na temat: Zajęcia w Kani

Andrzejki i Pluszowy Miś

Utworzono dnia 05.12.2017

Dnia 01.12.2017r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia związane ze Świętem Pluszowego Misia połączone z wróżbami andrzejkowymi. Na początku przedstawiona została historia małego niedźwiadka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania i prezentacji multimedialnej o różnych gatunkach niedźwiedzi, ich środowisku, w którym żyją. Oczywiście, każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego pluszaka i opowiedziało jego historię. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej, która polegała na naśladowaniu pewnych zachowań dużego misia. Po krótkiej gimnastyce wszyscy z ogromną uwagą śledzili w książce przygody ,,Kubusia Puchatka”. Później przeprowadzone zostały wróżby andrzejkowe, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Zaczęliśmy od losowania zawodów, które maluchy będą wykonywały w przyszłości, kolejno wróżba ,,serce”, która miała ujawnić imię przyszłej ukochanej/ukochanego. Wróżba z butami okazała się rewelacyjną zabawą. Właściciel tego buta, który jako pierwszy przekroczy próg, najszybciej ze wszystkich weźmie ślub, albo spełni się jego największe marzenie. Wszystkie zabawy miały na celu zachęcić do wyrażania uczuć, przeżywania radości i integracji w grupie.

czytaj dalej na temat: Andrzejki i Pluszowy Miś

Książka na telefon

Utworzono dnia 30.11.2017

„Książka na telefon”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

wprowadziła usługę „Książka na telefon” dla osób starszych ,

mających trudności w poruszaniu się i niepełnosprawnych.

Książkę można zamówić pod numerem telefonu 91 56 22 162.

czytaj dalej na temat: Książka na telefon

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 103

W poprzednim miesiącu: 136

Wszystkich: 4933