Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Tydzień Bibliotek" cz. 2

Utworzono dnia 16.05.2018

Dnia 15.05.2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie pt. „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” dla uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. Celem spotkania było poznanie twórczości i wierszy Jana Brzechwy oraz zainteresowanie dzieci poezją. Na początku przedstawiono dzieciństwo i twórczość Jana Brzechwy oraz jego znane wiersze. Następnie zostały przeczytane wiersze pt. ”Kaczka Dziwaczka” oraz „Na straganie”. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczniowie rozwiązywali zagadki związane z najbardziej popularnymi wierszami autora, co sprawiło dzieciom wiele radości. Uczestnicy spotkania szukali z wielkim zaangażowaniem informacji w książkach, na temat danego utworu. Na zakończenie dzieci rozwiązywały w grupach krzyżówkę. Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo, pani Ewie Falkowskiej za pomoc i współpracę podczas spotkania.

czytaj dalej na temat: "Tydzień Bibliotek" cz. 2

"Tydzień Bibliotek" cz.1

Utworzono dnia 16.05.2018

Dnia 11.05.2018r. Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała zajęcia pod tytułem: ,, Poczęstuj się książką…”. Inspiracją do przeprowadzenia tego spotkania była ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa - ,,Tydzień Bibliotek”. Zajęcia adresowane były do uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej. Na początku przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat historii książki i piśmiennictwa od czasów antycznych po nowożytne. Bardzo ważne okazało się również kształtowanie szacunku do książki i zachęcanie do dbania o jej wygląd. Dzieci wspaniale poradziły sobie z tworzeniem wspólnego regulaminu poszanowania książek. Następnie przedstawione zostały argumenty, dlaczego warto czytać książki. Uczniowie wypowiadali się na tematy tj: jak wyglądałby świat bez książek, do czego potrzebna jest wyobraźnia oraz umiejętność czytania i pisania, skąd czerpiemy wiedzę o otaczającym świecie, o tym, co wymyślono, powiedziano, zbudowano, o przeszłości. Na zakończenie dzieci wykonały własnoręcznie, piękne zakładki do książek, które przypominały swym kształtem kredkę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, a w szczególności pani Teresie Karcewicz i pani Anicie Woźniak za pomoc i współpracę.

czytaj dalej na temat: "Tydzień Bibliotek" cz.1

Spotkanie wiosenne

Utworzono dnia 23.04.2018

Dnia 17.04. 2018r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce wiosennej. Na początku spotkania dzieci chętnie wypowiadały się na temat oznak wiosny, jakie zaobserwowały w krótkim czasie. Później przedstawiona została prezentacja multimedialna o ptakach przylatujących do Polski z innych krajów, a także o roślinach budzących się do życia wiosną. Następnie dzieci z wielką ochotą słuchały wierszy związanych z określoną porą roku oraz rozwiązywały zagadki i rebusy. Pod koniec zajęć, wszyscy uczestnicy zajęć wykazywali się swoją pomysłowością i oryginalnością poprzez samodzielne wykonywanie bocianów z plastikowych materiałów i papieru. Podczas tworzenia artystycznych dzieł wszystkim dopisywał wielki entuzjazm i radosny humor. Dziękujemy za ogromne chęci do współpracy i zabawy.

czytaj dalej na temat: Spotkanie wiosenne

Zaproszenie

Utworzono dnia 11.04.2018

DNIA 17.04.2018r.O GODZ.15:30

W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHOCIWLU

ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA PLASTYCZNE ZWIĄZANE Z WIOSNĄ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI

Spotkanie z seniorami

Utworzono dnia 11.04.2018

Po Świętach Wielkanocnych dnia 04.04.2018 ( środa) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie z seniorami, podczas którego omawiane były, na podstawie prezentacji multimedialnej, zwyczaje, panujące w polskich domach. Prowadziliśmy również dyskusje na temat symboliki święconki oraz przesądów wielkanocnych. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z seniorami

Życzenia wielkanocne

Utworzono dnia 26.03.2018

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Życzymy naszym Czytelnikom

Smacznego jajka, wesołego zajączka,

Pięknej święconki, mokrego dyngusa,

Wspaniałej pogody i niezapomnianych chwil

spędzonych przy rodzinnym stole,

oraz radości płynącej ze Zmartwychwstałego Jezusa.

Wesołego Alleluja

Życzy

Dyrektor wraz z pracownikami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu.

czytaj dalej na temat: Życzenia wielkanocne

Ogłoszenie

Utworzono dnia 26.03.2018

Dnia 30.03.2018 roku ( piątek)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Chociwlu

jest nieczynna

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Tydzień z Internetem

Utworzono dnia 19.03.2018

Dnia 13 marca ( wtorek) 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu w ramach akcji „Tydzień z Internetem” przeprowadzone zostały zajęcia pt. ,,Wiadomości ze świata”. Scenariusz został przygotowany przez FRSI oraz Polską Akcję Humanitarną. Informacje publikowane w sieci mają ogromny wpływ na to, co wiemy i myślimy o świecie, czy innych ludziach. Każdy z nas inaczej postrzega dane wydarzenie, ponieważ uwarunkowane jest to tym, gdzie żyjemy, jakie mamy doświadczenia życiowe. Osoby uczestniczące w warsztatach wcieliły się w role reporterek, reporterów i oceniały wiarygodność przekazów medialnych, które niekoniecznie opierały się na rzetelnych źródłach. Kolejnym zadaniem była analiza okładek w poszczególnych czasopismach. Uczestnicy zastanawiali się, jakie emocje wzbudzają dane fotografie i słowa użyte na okładce, a także jakie intencje można przypisać autorowi tekstu czy zdjęcia. Spotkanie odbyło się w milej i sympatycznej atmosferze. Każda osoba mogła zweryfikować informacje podane przez prowadzących oraz wyrazić swoją opinię na dany temat. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zajęciach.

czytaj dalej na temat: Tydzień z Internetem

"Stary-Nowy Chociwel"

Utworzono dnia 07.03.2018

„Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia to jest ta mała najbliższa ojczyzna”.

Tadeusz Różewicz

Z okazji 680- lecia nadania praw miejskich Chociwla dnia 5 marca ( poniedziałek) 2018 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt.” Stary-Nowy Chociwel”. Na samym początku spotkania Burmistrz Chociwla przywitał wszystkich zgromadzonych gości, następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat powstania, historii miasta, oraz charakterystyka naszego regionu z walorami przyrodniczymi. Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych z Chociwlu recytowali wiersze napisane przez absolwentów szkoły w 2008 roku. Głównym tematem poezji był sam obraz Chociwla. Organizatorami spotkania i wystawy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Chociwla pan Stanisław Szymczak. Wystawa będzie trwała do 12 marca 2018 roku .

czytaj dalej na temat: "Stary-Nowy Chociwel"

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 108

W poprzednim miesiącu: 138

Wszystkich: 6727