Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zdrowy apetyt

Utworzono dnia 23.11.2017

W środę 15 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie dla dzieci dotyczące zdrowej żywności na podstawie książki A. Jelonek i D. Frontczak pod tytułem „Zdrowy apetyt”. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, która jest graficznym opisem odpowiednich proporcji produktów spożywczych w diecie każdego człowieka. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożycia produktów z danej grupy żywności. Na podstawie przekazanych informacji dzieci ułożyły wspólnie własną piramidę zdrowia, wycinając dane produkty spożywcze z gazet. Po części edukacyjno-plastycznej dzieci odpowiadały na zagadki związane z owocami i warzywami, potem odbyła się zabawa ruchowa „Na Zakupach”. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie swojego dziennego jadłospisu: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja z uwzględnieniem zdrowych produktów spożywczych. Kolejnym zadaniem było ułożenie z rozsypanek wyrazowych dobrych rad związanych ze zdrową żywnością oraz określanie czy dane zachowanie jest właściwe czy nie, jeżeli chodzi o zdrowy tryb życia. Spotkanie zakończyło się malowaniem kolorowanek i poczęstunkiem w postaci owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy dzieciom za przybycie .

czytaj dalej na temat: Zdrowy apetyt

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.11.2017

Ogłoszenie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci

na Dzień Pluszowego Misia oraz zabawy andrzejkowe

dnia 1 grudnia 2017 roku o godz. 15.30

Zapraszamy

 

Prosimy o przyniesienie swojego ulubionego misia.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zaproszenie

Utworzono dnia 07.11.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Chociwlu zaprasza chętne dzieci na zajęcia pt. „Zdrowy apetyt”  dnia 15 listopada ( środa) o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Zaproszenie

Zakup nowości wydawniczych 2017 rok

Utworzono dnia 07.11.2017

Dzięki dotacji "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych "z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodwego

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zakupiła nowe ksiązki

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj dalej na temat: Zakup nowości wydawniczych 2017 rok

Kasztaniaki

Utworzono dnia 07.11.2017

Dnia 26.10.2017r Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała zajęcia artystyczno- plastyczne dla wszystkich chętnych dzieci, dzięki współpracy z panią Zasławską-Greśkiw i p. Bienasz. Zajęcia te związane były z tematyką jesienną. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się swoich zadań. Za pomocą włóczki potrafiły zrobić piękne pompony, które wyglądały jak prawdziwe kasztany. Do ręcznie wykonanych pomponów dzieci odrysowywały z szablonów liście kasztanowca, które zostały pięknie pomalowane i udekorowane. Wszyscy spędzili wolny czas bardzo miło i sympatycznie, niektórzy ujawnili w sobie wielkie talenty artystyczne. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie zaowocuje dalszą współpracą.

czytaj dalej na temat: Kasztaniaki

Odwiedziny w Bibliotece

Utworzono dnia 23.10.2017

Dnia 17 października ( wtorek) naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z IV klasy ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu wraz z opiekunami p. B. Radgowską i p. R. Bińkowską. Celem spotkania było przybliżenie działalności biblioteki oraz pracy bibliotekarza. Zajęcia powiązane były również z tematyką jesienną. Na początku dzieci zostały poproszone o to, aby po krótce określiły swoją wiedzę na temat biblioteki, jakiej pomocy mogą uzyskać, przychodząc do niej oraz jakie książki czytają najczęściej, co je interesuje. Pracownicy biblioteki byli pod wielkim wrażeniem wypowiedzi uczniów. Na pytanie ,, Co można robić w bibliotece?” dzieci odpowiadały : czytać, wypożyczać książki, czasopisma, odrabiać lekcje, szukać potrzebnych informacji w internecie, drukować materiały potrzebne do szkoły, odpocząć po szkole, grając w ulubione gry. Kolejnym zadaniem do wykonania przez dzieci było znalezienie określonych wyrazów w podanej lekturze za pomocą wskazówek otrzymanych przez bibliotekarza. Z odnalezionych wyrazów dzieci układały piękne hasła, które dotyczyły książek i bibliotek. Następnie uczniowie otrzymali rozsypankę wyrazową, z której mieli utworzyć tytuł znanej im lektury. Dzieci z wielkim zapałem i radością zabrały się do wykonania określonego zadania. Pod koniec zajęć poruszona została tematyka jesienna. Wszyscy z ogromną ochotą zabrali się do rozwiązywania krzyżówki, której motywem przewodnim była ,, polska złota jesień”. Dalej odczytany został list p. Jesień skierowany do wszystkich uczestników. Zadaniem dzieci było przedstawić za pomocą obrazka , jak najpiękniej określoną porę roku. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Odwiedziny w Bibliotece

Seniorita w Filharmonii

Utworzono dnia 09.10.2017

Dnia 4 października (środa) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu odbył się wspaniały koncert w wykonaniu seniorów z województwa zachodniopomorskiego, którzy wzięli udział w projekcie „Seniorita w Filharmonii” w Szczecinie. W muzyczną podróż zabrało nas kilkunastoosobowa grupa pełna pasji i chęci starszych wiekiem, a młodych duchem uczestników. Seniorzy zaprezentowali nam polskie przeboje z lat 50-tych i 60-tych w nowych aranżacjach poprzez śpiew, któremu często towarzyszy oryginalny ruch taneczny. Jesteśmy dumni z tego, iż mieliśmy zaszczyt gościć tak zacne osoby, które oczarowały całą publiczność swym optymizmem, dojrzałością i poczuciem humoru. Koncert został zorganizowany dzięki współpracy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu z Filharmonią w Szczecinie.

czytaj dalej na temat: Seniorita w Filharmonii

Zajęcia jesienne

Utworzono dnia 05.10.2017

Dnia 29 września 2017 roku (piątek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce jesiennej.

Dzieci w pełnym skupieniu wykonywały piękne prace z liści oraz malowały i ozdabiały szyszki przyniesione z lasu.

Podczas spotkania uczestnicy rozwiązywali również zagadki i krzyżówki związane z obecną porą roku.

Bardzo dziękujemy za ten wspólny spędzony czas.

czytaj dalej na temat: Zajęcia jesienne

Paczka literacka

Utworzono dnia 22.09.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu
bierze udział w akcji „Paczka literacka” organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Paczka zawiera 21 książek oraz dwa audiobooki, które mają na celu promowanie czytelnictwa. Niektóre książki trafiły na listy bestsellerów i dostępne są w Bibliotece.

czytaj dalej na temat: Paczka literacka

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 103

W poprzednim miesiącu: 136

Wszystkich: 4933