Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Księga Stulecia Niepodległości

Utworzono dnia 26.11.2018

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu otrzymała w darze najnowszą publikację Ośrodka KARTA pt. „Księga Stulecia Niepodległości”. Znajduje się w niej 60 wydarzeń, które zdaniem autorów miały decydujący wpływ na stulecie, w okresie od stycznia 1918 do września 2018 roku. Autorem koncepcji Księgi Stulecia Niepodległości jest prezes Ośrodka KARTA Zbigniew Gluza, zaś opracowaniem merytorycznym i redakcyjnym zajęła się Marta Markowska. Według Andrzeja Pągowskiego (jednego z najpopularniejszych polskich artystów grafików) Księga Stulecia Niepodległości jest wydawnictwem obowiązkowym dla wszystkich, „nie tylko dla ludzi, którzy interesują się historią, ale i dla każdego Polaka. Dlatego, że pokazuje w sposób bardzo skondensowany, jak rok po roku, dekada po dekadzie, wolność czasami wzrastała, czasami była zagrożona. Uważam, że powinna się znaleźć na półce każdego z nas. Powinniśmy ją czytać i o niej dyskutować.” Księga Stulecia Niepodległości składa się z 250 unikatowych fotografii, pochodzących z Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA. Dwutomowa, bogato ilustrowana publikacja dostępna jest na miejscu dla czytelników w Bibliotece w Chociwlu. Serdecznie Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: Księga Stulecia Niepodległości

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.11.2018

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza chętne dzieci

na zabawy andrzejkowe

dnia 27 listopada we wtorek o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 23.11.2018

Dnia 21 listopada ( środa) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Celem spotkania było poznanie historii naszego kochanego niedźwiadka oraz stworzenie sytuacji, w której społeczność lokalna, w szczególności dzieci, będą miały bliższy kontakt z literaturą, poezją oraz możliwa będzie wspólna integracja między rówieśnikami. Na początku dzieci z wielkim zapałem zabrały się do wykonania zadania, a mianowicie wypisywały na tablicy znane im bajki i piosenki związane z naszym solenizantem. Aby uczcić urodziny misia, należało przystroić wszystkie nasze przytulanki, w piękne czapeczki z wizerunkiem jego twarzy. Następnie odśpiewano pięknie „Sto Lat” Misiom. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie postacie misiów z różnych bajek, baśni ( Miś Uszatek – kultowa dobranocka dawnych czasów, Miś Colargol, który marzył by zostać śpiewakiem, Miś Paddington- który zaczął nowe życie w Londynie, nasz słynny Kubuś Puchatek o małym rozumku, ale wielkim sercu, Troskliwe Misie – grupa 10 misiów, który każdy ma specjalną misję, potężne Gumisie – skaczące, niesforne niedźwiadki z Gumisiowego lasu i wiele innych misiów m. in. Miś Yogi, Miś Baloo z bajki ,,Księga Dżungli”, misie Kenai i Koda z bajki ,,Mój Brat Niedźwiedź”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały łańcuch z papieru przypominający kształtem misie połączone wstążeczką tzw. girlandę. Bardzo dziękujemy uczestnikom spotkania za przybycie i za wspaniałą zabawę.

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia

Ogłoszenie

Utworzono dnia 16.11.2018

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza wszystkie chętne dzieci

na „Dzień Pluszowego Misia”

w środę 21 listopada o godz. 15.30

Serdecznie zapraszamy

Dary Jesieni

Utworzono dnia 06.11.2018

Pani Jesień, z wielkim koszem jesiennych skarbów, zawitała 29.10.2018 r. do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu, gdzie odbyły się warsztaty plastyczno-manualne pod hasłem ,,Kolory jesieni”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – chętnie opowiadały o zachodzących zmianach w przyrodzie, odkrywały tajemnice kolorów, poznawały dary jesieni, rozwijały wyobraźnię tworząc przepiękne prace plastyczne. Rysunki, wykonane w jesiennej kolorystyce, zachwycały swoją formą i kreatywnością. Przedstawiały drzewa pięknie ozdobione kolorowymi liśćmi. Dzieci, z wielkim zaangażowaniem, zabrały się również do wykonania liści, które uprzednio zostały odrysowane z szablonu i wycięte, a następnie udekorowane różnymi technikami(wyklejanie kolorowymi kartkami, użycie nici, czy nawet obierek z kredek). Serdeczne podziękowania dla Pani Danuty Zasławskiej-Greśkiw i Pani Elżbiety Bieniasz za wspólnie spędzony czas i przygotowanie ciekawych zajęć bibliotecznych. Dziękujemy również rodzicom za przybycie i wspaniałą zabawę.

czytaj dalej na temat: Dary Jesieni

Ogłoszenie

Utworzono dnia 26.10.2018

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ZAPRASZA WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI

NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE PT.,,KOLORY JESIENI”,

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 29.10.2018r ( poniedziałek) o godz.15:30.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.10.2018

Mamo Tato!

Zapraszamy Cię z dzieckiem urodzonym w 2015 roku

do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu

po Wyprawkę Czytelniczą dla Waszego Malucha

i założenie Karty Małego Czytelnika w naszej Bibliotece.

Liczba wyprawek jest ograniczona !

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Teatr "TAK"

Utworzono dnia 23.10.2018

Dnia 18 października (czwartek) 2018 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu odwiedził Teatr „TAK”. Dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu z klasy O A i OB wzięły udział w przedstawieniu pt. ”O Pchle, co manier nie miała”. Spektakl ten inspirowany był wierszem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, który zaliczany jest do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Podczas występu aktorów przybliżone i objaśnione zostały młodym widzom angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku czy proste antonimy ( big- small, pretty-ugly, slim-fat). Przygotowane zostały również ciekawe, interaktywne elementy jak np. gra w magiczne koło wiedzy, lekcja tańca animacyjnego „ Aerobik o poranku „, czy podróż ciuchcią połączoną z nauką piosenki „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch”. Zarówno dzieci jak i obecni dorośli bawili się wyśmienicie. Przedstawienie odegrane było profesjonalnie,
dzieci chętnie zgłaszały się do pomocy i udziału w interakcjach. Teatr od zawsze był wspaniałą formą rozrywki zabierającą widza w całkiem inny świat.

czytaj dalej na temat: Teatr "TAK"

"Gorący ziemniak"

Utworzono dnia 18.10.2018

Dnia 16 października 2018 r Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała spotkanie pod hasłem ,,Gorący ziemniak”. Warzywo to króluje na polskich stołach już od setek lat, a jednak mało kto zdaje sobie sprawę z jego faktycznych walorów. Na początku zajęć przedstawiona została krótka prezentacja multimedialna na temat historii ziemniaka, jego składników odżywczych czy właściwości zdrowotnych. Wielu uczestników przekonało się, że warzywa te nie tylko nie są niepożądanym składnikiem zdrowej diety, ale warto je jeść, ponieważ są wartościowe, zdrowe, smaczne, sycące i tanie. Następnie przygotowane zostało zadanie dla chętnych, a mianowicie odgadnięcie, z jakiego obszaru Polski pochodzi nazwa regionalna ziemniaka. Okazało się to jednak nie lada wyzwaniem. Z kolei przeszliśmy do rozwiązywania quizów związanych z tematyką zajęć. Uczestnicy, chcąc pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi zaprezentowali wyśmienite potrawy, gdzie królował nasz pospolity ziemniak. Wiele radości i uśmiechów na twarzy nie zabrakło podczas konkursu, który polegał na jak najszybszym obraniu surowego ziemniaka. Panie poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie odśpiewane zostały pieśni biesiadne. Dziękujemy wszystkim osobom za przybycie i mile spędzony czas.

czytaj dalej na temat: "Gorący ziemniak"

Zajęcia jesienne

Utworzono dnia 18.10.2018

Dnia 15 października (poniedziałek) 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu

odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci związane z tematyką jesienną.

Celem zajęć było rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych u dzieci.

Uczestnicy zajęć mieli za zadanie przystroić panią Jesień i jeża kolorowymi liśćmi.

Następnie dzieci z wielką ochotą zabrały się do rozwiązywania krzyżówek związanych z obecną porą roku oraz do odgadywania ciekawych zagadek.

Wszystkim przybyłym osobom dziękujemy za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.

czytaj dalej na temat: Zajęcia jesienne

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 108

W poprzednim miesiącu: 138

Wszystkich: 6727