Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Drogi czytelniku, użytkowniku biblioteki!!!

Utworzono dnia 17.10.2018

Dzięki funkcjonującemu w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu programowi Mak+ możesz zobaczyć swoją historię wypożyczeń, sprawdzić zdalnie czy dana pozycja książkowa istnieje w inwentarzu biblioteki, a także ją zarezerwować i odebrać w dogodnym dla siebie czasie, ponadto dzięki stronie szukamksiążki.pl możesz sprawdzić czy książka, którą obecnie poszukujesz znajduje się w naszej bibliotece-

od dziś masz już taką możliwość, bez wychodzenia z domu możesz prześwietlić zasób inwentarza w 2263 bibliotekach (posiadających program biblioteczny Mak+) i to pod jednym adresem.

Zapraszamy do korzystania ze strony i odszukania oczekiwanej pozycji książkowej.

Dowodem na sprawne funkcjonowanie strony szukamksiążki.pl jest niedawno otrzymany telefon od Pani z okolic Śląska, która poszukiwała Baśni Braci Grimm przetłumaczonych tylko i wyłącznie przez Rozalię Skibę, ponieważ jedynie te wydanie było brane pod uwagę podczas szkolnego konkursu. Biblioteka w Chociwlu jako jedna z nielicznych Instytucji posiada tę pozycję w swoim inwentarzu. My jako bibliotekarze potraktowaliśmy tę prośbę telefoniczną jako sprawę priorytetową i treść poszczególnych baśni została wysłana do tej Pani jako załącznik w wiadomości e-mail.

W odpowiedzi otrzymaliśmy podziękowanie, w którym doceniona została nasza praca, pomoc i zaangażowanie.

czytaj dalej na temat: Drogi czytelniku, użytkowniku biblioteki!!!

Zajęcia dla dzieci

Utworzono dnia 10.10.2018

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Chociwlu

zaprasza wszystkie chętne dzieci

na zajęcia plastyczne o tematyce jesiennej

dnia 15 października ( poniedziałek)2018 r.

o godz. 15.30

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Zajęcia dla dzieci

"Gorący ziemniak"

Utworzono dnia 10.10.2018

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W CHOCIWLU

ZAPRASZA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE

pt.,,GORĄCY ZIEMNIAK”, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

DNIA 16 PAŹDZIERNIKA(WTOREK) 2018r O GODZ. 15:30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: "Gorący ziemniak"

"Mirabelka" w Chociwlu

Utworzono dnia 04.10.2018

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu wzięła udział w akcji zorganizowanej przez blog Lustro Bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Celem tej akcji jest promowanie czytelnictwa i upowszechniania wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie lokalnym i regionalnym.
Mirabelkowe warsztaty odbyły się w naszej bibliotece 26 września(środa) 2018 roku, gdzie motywem przewodnim była książka Cezarego Harasimowicza. Narratorem tej powieści jest drzewo, które czuje, widzi, słyszy i rozmawia z ludźmi, ale tylko z dziećmi. Utwór dotyka zagadnienia wojny, śmierci, nienawiści, ale także miłości, szczęścia i radości. Na spotkanie przybyli w licznym gronie seniorzy naszego miasta. Po przywitaniu gości odbyły się rozmowy, które dotyczyły zagadnień związanych z pracą, sadzeniem drzew, wykonywaniem różnych czynności. Wspomnieliśmy o liniach papilarnych, które mówią o człowieku, jego charakterze, osobowości, indywidualności, niepowtarzalności. Następnie poproszono uczestników spotkania o odrysowanie rąk na żółtej kartce papieru i wycięcie kształtu dłoni. Dość dużym wyzwaniem okazało się sformułowanie odpowiedzi na zadane pytanie: ”czym jest miłość?”. Jednak nasi goście doskonale poradzili sobie z tym zadaniem . Odrysowane kształty dłoni zostały umieszczone na naszym drzewku , które nazwaliśmy „Drzewko miłości”. Zanim przeszliśmy do czytania fragmentów książki pt .”Mirabelka”, omówiona została w skrócie tematyka powieści. Uczestnicy mieli możliwość przybliżenia sobie losów słynnego drzewka -Mirabelki w Nalewkach. Kolejnym etapem naszego spotkania było obejrzenie fragmentów filmu o pani Irenie Sendlerowej, która pracowała jako sanitariuszka podczas wojny i każdego dnia ryzykowała swoim własnym życiem, aby uratować jak najwięcej żydowskich dzieci przed gettem, śmiercią. Przedstawiona została również wypowiedź samego Autora o idei powstania książki oraz o samej Mirabelce czyli drzewku, które przeżyło wiele pokoleń. Bardzo dziękujemy naszym gościom za liczne przybycie, za wspaniała atmosferę i za poświęcony czas- na sprawy tak ważne jak rozmowy o miłości.

czytaj dalej na temat: "Mirabelka" w Chociwlu

Mała książka-wielki człowiek

Utworzono dnia 19.09.2018

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Mała książka- wielki człowiek".Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi w 2015 roku do biblioteki w Chociwlu do zapisu i odbioru wyprawek. Ilość wyprawek ograniczona.

czytaj dalej na temat: Mała książka-wielki człowiek

NARODOWE CZYTANIE 2018 W CHOCIWLU

Utworzono dnia 12.09.2018

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu już po raz kolejny brała udział w akcji Narodowego Czytania zainicjonowanego
przez Parę Prezydencką Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania w naszym mieście miała miejsce dnia 07.09.2018 r. (piątek) o godzinie 12.00 i odbyła się w plenerze, a mianowicie na parkingu obok budynku remizy strażackiej, gdzie zostały przytoczone fragmenty dzieła Stefana Żeromskiego pt. Przedwiośnie przez zaproszonych gości. Na samym początku spotkania odczytany został list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z przesłaniem związanym z organizacją Narodowego Czytania, następnie po przywitaniu zaproszonych gości, przybliżone zostały fragmenty Przedwiośnia między innymi przez Burmistrza Chociwla, Radnych Rady Miejskiej, Dyrekcję Szkoły, Sekretarza Gminy. Powieść Żeromskiego opowiada o rosyjskich perypetiach Cezarego Baryki i jego matki w Baku oraz o szaleństwach i okrucieństwach rewolucji bolszewickiej. Podczas spotkania wyświetlona została prezentacja multimedialna związana z życiem i twórczością polskiego prozaika, publicysty i dramaturga. Mieszkańcy mogli również obejrzeć wystawę zdjęć rodzinnych, portretów oraz pomników Stefana Żeromskiego. Na koniec uczniowe ze szkoły odczytali wiersze wchodzące w skład Antologii Niepodległości, mające związek z przypadającą w tym roku stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Biblioteka miała specjalną, okolicznościową pieczęć z pamiątkowym stemplem, którą można było opieczętować egzemplarze ,,Przedwiośnia", przyniesione przez uczestników akcji. Bardzo ważnym było, aby tegoroczna akcja oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu odzyskania niepodległości. Biblioteka to nie tylko mury, ale wyjście do czytelnika i otwarcie na niego.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy długopis z grawerem: Narodowe Czytanie 2018- Chociwel

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, a zwłaszcza lektorom i uczestnikom spotkania za przybycie.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2018 W CHOCIWLU

Podróże po literaturze zajęcia w bibliotece

Utworzono dnia 12.09.2018

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu w dniach 27.08.- 31.08 zorganizowała zajęcia wakacyjne dla dzieci pod hasłem
,,Podróże po literaturze”.

Każdego dnia poruszana była tematyka dotycząca określonego państwa. Na początku przybliżona została charakterystyka Włoch za pomocą prezentacji multimedialnej, następnie dzieci czytały fragmenty książki ,,Pinokio”, dzięki której mogły określić postępowanie głównej postaci , czyli pajaca. Później dzieci zabrały się ochoczo do wykonania maski weneckiej, gdzie pomysłów nie było końca. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych informacji o państwie niemieckim. Następnie dzieci wysłuchały pięknych Baśni Braci Grimm, oraz odpowiadały na zadane im pytania. Uczestnicy mieli za zadanie wykleić flagę Niemiec za pomocą bibuły, którą starali się wykonać bardzo precyzyjnie. Zaangażowanie dzieci widoczne było każdego dnia, co można było zauważyć na ich roześmianych twarzach. Następnego dnia zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, dotyczącej Japonii. Przedstawione zostały najciekawsze miejsca tego kraju, jego kultura, obyczaje, a także alfabet japoński. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tym państwem. Później przeczytana została piękna baśń pt.,, Brzoskwiniowy chłopiec”. Pod koniec spotkania uczestnicy wykonali własnoręcznie wachlarze japońskie, które wyglądały bajecznie, przyciągały uwagę swoimi motywami i kolorami. 30.08 spotkanie w bibliotece dotyczyło naszej ojczyzny. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji na temat polskich obyczajów, świąt czy polskiej kultury. Później przeszliśmy do analizowania wierszy polskich autorów m.in. Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima. Na zakończenie uczestnicy wykonywali prace plastyczne, a mianowicie malowanie farbami godła Polski. W ostatnim dniu zajęć wakacyjnych dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, grały w kalambury czy gry planszowe.

Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w tych zajęciach, za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę, a przede wszystkim dzieciom za wielkie zaangażowanie w wykonywanie prac plastycznych.

czytaj dalej na temat: Podróże po literaturze zajęcia w bibliotece

Ogłoszenie

Utworzono dnia 05.09.2018

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

uprzejmie prosi o nieparkowanie samochodów na parkingu

obok budynku remizy strażackiej dnia 07.09.2018 r. (piątek)

ze względu na organizowaną w tym miejscu Akcję Narodowego Czytania.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 108

W poprzednim miesiącu: 138

Wszystkich: 6727