Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z seniorami

Utworzono dnia 14.12.2017

Dnia 12 grudnia (wtorek) 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie dla seniorów pt. „Zatrzymaj chwilę obiektywem”. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom zasady podstawowej fotografii, wskazanie rad, jak pozować do zdjęć oraz jak robić dobre zdjęcia aparatem, czy telefonem. Zdjęcia służą na odtwarzaniu sobie wspomnień z przeszłości, przywołaniu dobrych wspomnień, dlatego tak ważne, jest aby każdy miał taką pamiątkę w swoim życiu. Niespodzianką podczas spotkania była sesja zdjęciowa uczestniczek, która sprawiła, że można się świetnie bawić, a przy tym mieć trwałą pamiątkę. W trakcie tego spotkania odbyły się także zajęcia plastyczne, podczas których panie robiły kartki świąteczne, przepiękne stroiki z żywej choinki oraz ozdabiały bombki styropianowe cekinami, wstążkami czy koralikami. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna i świąteczna atmosfera.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z seniorami

Teatr TAK

Utworzono dnia 08.12.2017

Dnia 05.12.2017r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedził Teatr TAK. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wzięły udział w przedstawieniu pt. „ Co się stało z Mikołajem?”. W trakcie spektaklu poznaliśmy historię skrzata Bąbelka, który wybrał się w daleką podróż, w celu odszukania Mikołaja. Po zaprzęgnięciu Rudolfa wyruszył w kierunku Arizony, gdzie spotkał Kowboja – oszusta. Następnie odwiedził Afrykę, w której poznał kolegę Tamtamu i wykonał z nim świąteczny taniec, jednak Mikołaja nadal nie odnalazł. Bąbel postanowił wybrać się do świata bajek, gdzie czekał na niego nieszczęśliwy troll Trollo, który ofiarował mu flakonik z podejrzanym syropem. Nie wiedział już, gdzie szukać pomocy. Udał się do czarnoksiężnika, który posiadał magiczne skarpety z zagadkami. Z pomocą dzieci wszystko skończyło się pomyślnie. Dzięki wspólnym śpiewom oraz zabawom udało się szczęśliwie odnaleźć Mikołaja, który został uwięziony w kominie.

czytaj dalej na temat: Teatr TAK

Ogłoszenie

Utworzono dnia 05.12.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza chętne dzieci na zajęcia plastyczne

związane z ozdobami bożonarodzeniowymi

dnia 13 grudnia w środę o godz. 15.30

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zajęcia w Kani

Utworzono dnia 05.12.2017

W dniu 17 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej filia w Kani odbyło się spotkanie zorganizowane w celu popularyzacji książek otrzymanych przez wydawnictwo Agora I Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach akcji „Paczka literacka”. Zajęcia odbyły się na podstawie książki pt. ”Zdrowy apetyt”. Uczestnicy dysponowali wszechstronną wiedzą na temat zdrowego odżywiania, związku z czym odbyła się gorliwa dyskusja. Dużą uwagę zwrócili uczestnicy na problem z cerą u nastolatków. Z pozycji książkowej dowiedzieli się, że problem można wyeliminować odpowiednio zbilansowaną dietą. Po dyskusji i zaspokojeniu swojej ciekawości, dzieci wykonały rysunek na temat „Zdrowa żywność”. Po pracy dzieci poczęstowały się frytkami zrobionymi według przepisu z książki pt.” Zdrowy apetyt”. Niektórym uczestnikom bardzo posmakowały.

czytaj dalej na temat: Zajęcia w Kani

Andrzejki i Pluszowy Miś

Utworzono dnia 05.12.2017

Dnia 01.12.2017r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia związane ze Świętem Pluszowego Misia połączone z wróżbami andrzejkowymi. Na początku przedstawiona została historia małego niedźwiadka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania i prezentacji multimedialnej o różnych gatunkach niedźwiedzi, ich środowisku, w którym żyją. Oczywiście, każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego pluszaka i opowiedziało jego historię. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej, która polegała na naśladowaniu pewnych zachowań dużego misia. Po krótkiej gimnastyce wszyscy z ogromną uwagą śledzili w książce przygody ,,Kubusia Puchatka”. Później przeprowadzone zostały wróżby andrzejkowe, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Zaczęliśmy od losowania zawodów, które maluchy będą wykonywały w przyszłości, kolejno wróżba ,,serce”, która miała ujawnić imię przyszłej ukochanej/ukochanego. Wróżba z butami okazała się rewelacyjną zabawą. Właściciel tego buta, który jako pierwszy przekroczy próg, najszybciej ze wszystkich weźmie ślub, albo spełni się jego największe marzenie. Wszystkie zabawy miały na celu zachęcić do wyrażania uczuć, przeżywania radości i integracji w grupie.

czytaj dalej na temat: Andrzejki i Pluszowy Miś

Książka na telefon

Utworzono dnia 30.11.2017

„Książka na telefon”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

wprowadziła usługę „Książka na telefon” dla osób starszych ,

mających trudności w poruszaniu się i niepełnosprawnych.

Książkę można zamówić pod numerem telefonu 91 56 22 162.

czytaj dalej na temat: Książka na telefon

Zdrowy apetyt

Utworzono dnia 23.11.2017

W środę 15 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie dla dzieci dotyczące zdrowej żywności na podstawie książki A. Jelonek i D. Frontczak pod tytułem „Zdrowy apetyt”. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, która jest graficznym opisem odpowiednich proporcji produktów spożywczych w diecie każdego człowieka. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożycia produktów z danej grupy żywności. Na podstawie przekazanych informacji dzieci ułożyły wspólnie własną piramidę zdrowia, wycinając dane produkty spożywcze z gazet. Po części edukacyjno-plastycznej dzieci odpowiadały na zagadki związane z owocami i warzywami, potem odbyła się zabawa ruchowa „Na Zakupach”. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie swojego dziennego jadłospisu: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja z uwzględnieniem zdrowych produktów spożywczych. Kolejnym zadaniem było ułożenie z rozsypanek wyrazowych dobrych rad związanych ze zdrową żywnością oraz określanie czy dane zachowanie jest właściwe czy nie, jeżeli chodzi o zdrowy tryb życia. Spotkanie zakończyło się malowaniem kolorowanek i poczęstunkiem w postaci owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy dzieciom za przybycie .

czytaj dalej na temat: Zdrowy apetyt

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.11.2017

Ogłoszenie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci

na Dzień Pluszowego Misia oraz zabawy andrzejkowe

dnia 1 grudnia 2017 roku o godz. 15.30

Zapraszamy

 

Prosimy o przyniesienie swojego ulubionego misia.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zaproszenie

Utworzono dnia 07.11.2017

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Chociwlu zaprasza chętne dzieci na zajęcia pt. „Zdrowy apetyt”  dnia 15 listopada ( środa) o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej na temat: Zaproszenie

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 109

Wszystkich: 5448